Bajki Pomagajki – innowacje pedagogiczne w grupie Krasnoludków

Rozpoczęliśmy nasze spotkania w ramach innowacji pedagogicznych „Bajki Pomagajki”. Pani przeczytała nam bajkę terapeutyczną pt „Mróweczka”, której historia pozwala na wyjaśnienie jak ważna jest współpraca w grupie, a także czy warto jest pomagać innym. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat treści bajki, a następnie malowały do niej ilustrację. Poznając historię bohatera, który znajduje się w podobnej sytuacji, dziecko ma możliwość lepszego zrozumienia własnych przeżyć emocjonalnych. Cechą charakterystyczną jest ciężka sytuacja w jakiej znajduje się mrówka – bohater opowiadania oraz towarzyszący mu lęk. Bajkowy bohater uczy się różnych sposobów przezwyciężania i radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Wychowawczyni: Wiesława Pakulniewicz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.