Historyczne wędrówki po Polsce uczniów klasy pierwszej

Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Bibliotekę Publiczną. Celem wizyty było zainteresowanie dzieci czytelnictwem i  rozpoczęcie cyklu spotkań bibliotecznych pod tytułem „Historyczne wędrówki po Polsce- spotkania z legendą”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały  legendy o smoku wawelskim. Poznały niezwykłą historię, która miała miejsce kilkanaście wieków temu w dawnej stolicy naszego kraju, Krakowie. Dowiedziały się, dlaczego do dziś pod Wawelem można zobaczyć Smoczą Jamę i ziejącą ogniem figurę wawelskiego smoka, upamiętniającą bohaterski czyn Szewczyka. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą Smoka Wawelskiego, układały historyjkę obrazkową oraz rozwiązywały rebusy. Niezwykłe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty w bibliotece podczas, której poznają  legendę o powstaniu Wisły.

 Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.