Akcja „Pamiętam o tych , co odeszli …”

Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych  klasa VIII wraz z  członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu  działającego w Szkole Podstawowej w Turowie pod kierownictwem opiekuna Wolontariatu pani Anety Robak udała się na miejscowy cmentarz . Młodzież w atmosferze zadumy szybko uporała się z opadłymi liśćmi z drzew  i wypalonymi zniczami przy zapomnianych i zaniedbanych mogiłach.  Po uporządkowaniu grobów zapaliła znicze i pomodliła się wspólnie za zmarłych modlitwą „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…”. Takie akcje są przeprowadzane w naszej szkole od lat, a celem ich jest między innymi  kształtowanie postaw szacunku , wdrażanie młodzieży do odpowiedniego zachowania się w miejscach takich jak cmentarz.

Aneta Robak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.