ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

31 października  w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Walki z Otyłością”. Podczas tego dnia każdy , może przyjrzeć się swoim nawykom, żywieniowym. To dobra okazja, żeby dowiedzieć się, że leczenie otyłości i nadwagi to długi i złożony proces, który wymaga od nas zmiany stylu życia I codziennego jadłospisu .

Z tej okazji uczniowie klasy 1-3 na lekcjach z wychowawcami robili plakaty na temat zdrowego odżywiania oraz mieli pogadankę na ten temat. Uczniowie klasy ósmej zrobili na tablicy korkowej wystawę opakowań po produktach zawierającą informację ile zawierają w sobie cukru. Wszystkie dzieci dostały zdrowe soczki oraz jabłka. Na przerwach została zorganizowana sprzedaż dietetycznych ciast. Zebrane pieniądze zostaną dołączone do zbiórki na cel jaki w tym roku sobie wyznaczyliśmy. Takie wydarzenia mają na celu wpłynięcie na racjonalne żywienie młodych ludzi.

 

Samorząd Uczniowski

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.