OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzisiaj wielka jest rocznica –
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

 

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze najważniejsze święto narodowe – Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z okazji tego święta 8 listopada uczniowie klasy VI naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię. Snując opowieści o niedoli Polaków, zrywach narodowych, recytując patriotyczną poezję i śpiewając historyczne pieśni opowiedzieli zgromadzonej publiczności o okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wspomnień o losach polskich bohaterów walczących za swoją Ojczyznę. Występy przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klas: II, III, VI i VII.

O oprawę muzyczną zadbała Brygida Steffen. Program został przygotowany pod kierunkiem Marii Barys, Marioli Stefaniak i Mirosława Wajdy.

Rocznicowe przedstawienie to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Każdego roku przeżywamy tę uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo. Tak było i tym razem.

M. Barys

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.