Mamy swoje prawa! Dzień Praw Dziecka w klasach I-III

20  listopada to dzień szczególny w naszej szkole, gdyż tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w obchody którego nasza szkoła włącza się intensywnie co roku. Tradycyjnie z tej okazji  zostały podjęte działania,  mające na celu przybliżenie dzieciom praw, które zostały ustanowione kilkadziesiąt lat temu przez Janusza Korczaka. W tym roku mija  dokładnie 30 rocznica  powstania najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach dziecka.
W tym celu uczniowie klas I-III obejrzeli filmy dotyczące swoich praw oraz wykonali plakaty, którymi ozdobili  hol szkolny. W każdej klasie  słychać było miło brzmiące słowa znanej dzieciom piosenki „ Dziecka prawa to ważna sprawa, dziecka prawa to nie zabawa, to nie zabawa!” Oczywiście tego dnia górował w naszej szkole kolor niebieski a uczniowie czuli się jak królowie. Miłym akcentem dla każdego nauczyciela był fakt, że przy okazji omawiania praw, można było również dokładnie przypomnieć dzieciom wszystkie ich obowiązki.

Wychowawczynie klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.