NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

19 listopada w naszej szkole odbył się pokaz ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych, pod hasłem „Chemiczne Czary Mary”. Uczestniczyli w nim zainteresowani uczniowie z klas od I do VIII . W programie znalazły się doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu i wielu innych związków. Substancje same zmieniały barwy, były „wybuchy” , dymy, olbrzymie bańki mydlane, możliwość skorzystania z „łóżka fakira”. Każdy eksperyment uzupełniony został opisem wyjaśniającym zjawisko jakie prezentuje. Wiele radości i dobrej zabawy dostarczyła możliwość współuczestnictwa uczniów w wykonywaniu niektórych doświadczeń. Prezentacja bardzo się uczestnikom podobała. Mam nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.

Anna Turkowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.