Jesteśmy ciekawi świata-Warsztaty uczniów klasy II i III w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i dbania o środowisko, uczniowie klasy II i III pojechali na wykład do CEEiRJ w Szczecinku dotyczący materiałów, z których zrobione są rzeczy w naszym otoczeniu. Temat papieru, szkła, plastiku, drewna i metalu okazał się dzieciom bardzo bliski.  Niezwykle burzliwe były rozmowy z panem dyrektorem tutejszego centrum,  podczas których dzieci chciały zaprezentować swoja wiedzę, co i z czego jest zrobione, dlaczego taki a nie inny materiał jest lepszy do wykonania omawianego przedmiotu, z czego i w jaki sposób one powstają, jak musimy je segregować, jak możemy je dwukrotnie wykorzystać,  żeby nie zanieczyszczały naszego środowiska. Z największym przejęciem uczniowie słuchali i wpatrywali się w szkody wyrządzone w poprzez nieodpowiednią utylizację odpadów. Mamy nadzieję, że po tak wartościowym wykładzie każdy uczeń będzie zwracał ogromną uwagę na segregację oraz recykling materiałów nas otaczających.

Wychowawczynie klasy II i III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.