Pracujemy w przedszkolu metodą projektu

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Sówki ukończyły pracę metodą projektu pod nazwą „Jabłko”. Podczas trwania projektu dzieci szukały odpowiedzi na pytania:

  • jak powstaje jabłko?
  • Po co jabłku ogonek?
  • Dlaczego jabłko ma pestki?
  • Kto lubi jabłka?
  • Co lubi jabłko: ciepło czy zimno?
  • Co się stanie z jabłkiem w wodzie?

Odpowiedzi szukaliśmy podczas wycieczki, zajęć kulinarnych, ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej. Najbardziej jednak fascynowały dzieci zabawy badawcze, w trakcie których mogły samodzielnie działać. Realizowane były również treści matematyczne – liczenie pestek i klasyfikowanie jabłek według wielkości i koloru. Poznaliśmy etapy powstawania jabłka układając historyjkę obrazkową „od ziarenka do owocu”. Zaglądaliśmy do środka owocu, aby poznać jak jest zbudowane. Ciekawostką była wiadomość jakie zwierzęta lubią jabłka oraz, że wbrew przekonaniom jeże nie jedzą jabłek. Kolejne dni projektu upłynęły nam pod znakiem szukania odpowiedzi w jakich warunkach najlepiej przechowywać owoce. Wykonaliśmy doświadczenie związane z przechowywaniem jabłek w różnych miejscach. Poznaliśmy też nowa piosenkę o jabłuszku pt „Małe czerwone jabłuszko” oraz utwór J.Brzechwy „Entliczek pentliczek”. Wykonalismy także różne prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza poprzez działanie, obserwowanie i eksperymentowanie na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 

Wychowawca:  W.Pakulniewicz K.Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.