Wycieczka do Juchowa

Dnia 18.11.2019r. wyjechaliśmy z klasą I i VI do Gospodarstwa Ekologicznego im. S. Karłowskiego w Juchowie. Najpierw odbyło się spotkanie organizacyjne podczas, którego podzielono nas na dwie grupy. Następnie odbyły się zajęcia i Pani pokazała  nas różne gatunkami zbóż, które mieliliśmy na mąkę, a potem mogliśmy ją dotknąć, powąchać i spróbować. Potem przenieśliśmy się do innego stołu i pokazano nam z jakich składników robi się warkocz – chałkę, który każdy z nas musiał sam wykonać. Chałki były przepyszne. Później poszliśmy do gospodarstwa i zobaczyliśmy tam krowy, cielaczki, gęsi, kury, barany, kozy i króliki. Najbardziej podobały się nam krowy, ponieważ mogliśmy je karmić sianem i głaskać, były one olbrzymie. Następnie poszliśmy do sklepu i mogliśmy kupić sobie różne zdrowe ciastka i soki.

Bardzo nam się tam podobało, byliśmy zadowoleni z tej wycieczki, wróciliśmy pełni wrażeń, bo niektórzy z nas pili pierwszy raz świeże mleko od krowy. Może kiedyś sama pojadę tam z rodzicami.

Uczestniczka wycieczki: Malwina Rakowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.