Degustacja „Miodów Drahimskich”-wielka uczta w naszej szkole

W jednym z najmilszych i chyba najbardziej ulubionych dni nauki szkolnej, czyli w Dniu Misia,   nasi przedszkolacy oraz najmłodsi uczniowie szkoły mieli możliwość posmakowania tego, co misie lubią najbardziej, czyli miodku. W miłej i słodziutkiej atmosferze uczniowie poznali strukturę pszczelej rodziny i pszczele produkty. Dowiedzieli się jak dbać o pszczoły, co im zagraża i dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska i człowieka. Jednak najważniejszą i najbardziej oczekiwaną częścią spotkania była degustacja miodów. Uczniowie i przedszkolacy próbowali „Miodów Drahimskich”, które w roku 2006 zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.  Produkowane są na terenach Drawskiego Parku Krajobrazowego. Każdy mały smakosz miał możliwość spróbowania miodu wielokwiatowego, wrzosowego, lipowego, gryczanego, chabrowego, akacjowego i spadziowego. Dodatkowo uczniowie otrzymali do domu po małym słoiczku miodziku na wspólną degustację z rodzicami. Miód,  który osłodził dzień  naszym uczniom pochodził z Gospodarstwa Pasiecznego, państwa Danuty i Leszka Ihnatów z Chłopowa, pod Barwicami. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak słodziutką niespodziankę i wpisujemy Państwa na listę naszych szkolnych przyjaciół.

Wychowawczynie klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.