UZALEŻNIENIOM MÓWIMY „NIE”

17 listopada, z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, w naszej szkole zorganizowany został cykl konkursów poświęconych profilaktyce uzależnień pod hasłem „Uzależnieniom STOP. Stawiamy na zdrowie”. Uczniowie klas I-IV  wykonywali prace plastyczne dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Klasy od V do VIII przygotowywały zespołowo plakaty będące antyreklamą środków uzależniających (każda klasa opracowywała inny rodzaj uzależnienia). Wszystkie prace wyeksponowane zostały na holu szkolnym . Uczniowie klas V – VII mogli również sprawdzić swoją wiedzę o substancjach uzależniających i skutkach ich stosowania w konkursie wiedzowym, a uzdolnieni literacko uczniowie przygotowując wiersze o tej tematyce. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorami konkursu szkolnego byli: p. Anna Turkowska i p. Andrzej Tarasewicz.

Laureaci konkursu:

Praca plastyczna, uczniowie kl. I -IV:

I miejsce:  Miłosz Sepioło (kl. III)

II miejsce: Tymon Borowicz (kl. I)

III miejsce:  Zuzanna Kadłub (kl. III)

Wyróżnienie: Julia Włoch (kl. I)

Konkurs na wiersz, kl. V -VIII:

I miejsce:  Amelia  Powęzka  (kl. VIII)

II miejsce: Maja  Jachowicz (kl. V)

III miejsce:  Klaudia Klemiec (kl. V)

Wyróżnienie: Sylwia Lech (kl. V)

Test wiedzowy, kl. V – VIII:

I miejsce: Marcin Zalejasz (kl. VIII)

II miejsce: Nikola Smółka (kl. VIII)

III miejsce: Kacper Wasilczyszyn (kl. VIII)

Wyróżnienie: Aleksandra Myszak (kl. VIII)

Za plakaty przygotowane zespołowo,  klasy starsze zostały nagrodzone jedną wspóną nagrodą – stołem do gry w piłkarzyki, który pozostanie na holu szkolnym do ogólnego wykorzystania.

 ANNA  TURKOWSKA, ANDRZEJ  TARASEWICZ

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.