Lekcja o odnawialnych źródłach energii

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dowiedzieli się, jakie źródła energii są wykorzystywane obecnie na świecie i wysłuchali ciekawego wykładu o biopaliwach, źródłach geotermicznych, energii słonecznej, energii wiatru oraz wody. Odpowiadali na pytania dotyczące sposobów wykorzystania wiatru, wody i Słońca do produkcji energii i ciepła. Podczas zajęć warsztatowych przy użyciu specjalnych zestawów edukacyjnych wykonując proste doświadczenia utrwalali wiedzę na temat sposobów wykorzystania  źródeł energii. Zajęcia w formie warsztatów tak bardzo spodobały się uczniom, że chętnie wybiorą się na kolejne lekcje do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Udział w zajęciach pozwolił dzieciom pogłębić zainteresowania przyrodnicze w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirował do dalszego poznawania zasad ekologicznego życia.

Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.