Nauka przez działanie- kolejne warsztaty uczniów klasy II i III w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Uczniowie klasy II i III  uczestniczyli  w kolejnych comiesięcznych warsztatach w CEEiRJ w Szczecinku. Tematem przewodnim  zajęć był „Las i jego mieszkańcy” oraz ,,Odnawialne źródła energii”. Uczniowie klasy drugiej dokładnie poznali życie ptaków, ssaków i owadów leśnych. Mieli możliwość wysłuchania odgłosów tychże zwierząt oraz obejrzenia ich śladów. Powtórzyli warstwy lasu. Z ciekawością obejrzeli ciekawe eksponaty znajdujące się w sali leśnej w naszym centrum ekologicznym w Szczecinku. Natomiast uczniowie klasy trzeciej, przenieśli się w świat zagadnień związanych z tak popularną dziś energią odnawialną. Poznali możliwości wykorzystania wiatru, biomasy, wody i ciepła pozyskiwanego z wnętrza ziemi oraz promieni słonecznych, do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Dzieci uczyły się odpowiedzialnej postawy i podejmowania właściwych decyzji związanych z wykorzystywaniem Odnawialnych Źródeł Energii. Dowiedziały się jakie źródła są wykorzystywane obecnie na świecie i wysłuchały ciekawego wykładu o biopaliwach, źródłach geotermicznych, energii słonecznej, wody i energii wiatru. Po wykładzie przyszedł czas na zajęcia praktyczne, Znajdujące się w pracowni pomoce dydaktyczne ułatwiły dzieciom zrozumienie tematu. Zajęcia w formie warsztatów i zajęć praktycznych przypadły uczniom do gustu.

Wychowawczynie: Brygida Steffen, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.