Warsztaty ekologiczne- tworzymy własne eko-torby

Z okazji Dnia bez Opakowań Foliowych, 23 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne. Ich celem było uświadomienie  uczniom, że codziennie można dbać o nasze środowisko. Zamiast używać plastikowych reklamówek, można własnoręcznie i w prosty sposób wykonać torby wielorazowego użytku wykorzystując do tego różne materiały. W warsztatach uczestniczyły oddziały przedszkolne, klasy I-III  oraz klasa V. Do dyspozycji uczniów były bawełniane torby oraz specjalne farby do malowania na tkaninach. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zaprojektowania wzoru według własnego pomysłu na powierzchni płóciennej torby przy użyciu kolorowych farb. Każda torba była niepowtarzalna i oryginalna. Uczestnicy warsztatów wykonane według własnego projektu eko- torby wykorzystają do codziennego użytku. Warsztaty przeprowadzili instruktorzy firmy Kreatywna Planeta z Inowrocławia.

Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.