Dzień Samorządności

Ferie to zasłużony czas odpoczynku ale zanim to nastąpiło, ostatni dzień był dniem podsumowań pierwszego semestru nauki w roku szkolnym 2019/2020 oraz czasem na zaplanowanie tego co będziemy robili w drugiej połowie. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o przypomnieniu wszystkim o bezpieczeństwie podczas wypoczynku, aby był on aktywny a zarazem bezpieczny.

 Dzisiejszy dzień rozpoczął się od spotkania z Panami Strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczecinku, którym bardzo dziękujemy, za przybycie i uświadomienie nam wszystkim jakie niebezpieczeństwa możemy spotkać i jak sobie podczas nich radzić. Po spotkaniu uczniów z gośćmi przyszedł czas na pracę w klasach. Wychowankowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali propozycje działań Samorządu Uczniowskiego na II półrocze oraz przygotowywali się do debaty na temat zasad zachowywania się w szkole. Kiedy już skończyły się spotkania w klasach przyszedł czas na debatę. I tu uczniowie podzieleni byli na grupy. Przedstawiciele klas tzw. trójki klasowe udali się wraz z opiekunami SU na ustalanie planu pracy Samorządu, a pozostali uczniowie dyskutowali na temat wyżej wspomnianych zasad. Debatę prowadzili Pani Dyrektor wraz z Panem Pedagogiem. Dodatkowo każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w badaniach wzroku.

Dzisiejszy dzień upłynął nam wszystkim we wspaniałej atmosferze. Myślimy, że wszyscy możemy być zadowoleni i dumni ze swojej postawy. Samorząd Uczniowski przygotował bardzo ciekawy plan, który już niedługo będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Strażakom z PSP w Szczecinku za ciekawą pogadankę, a wszystkim uczniom za pomoc w przygotowaniu planu działań, który wszyscy razem wspólnymi siłami będziemy realizować.

Życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia po feriach.

Samorząd Uczniowski

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.