Informacja na temat koronawirusa

Szanowni Państwo w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, prosimy o:

  • nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły,
  • jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, prosimy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

Jednocześnie informujemy, że:

  • jeśli Państwo lub Wasze dzieci nie miały kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • przypominamy, że rodzic dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

 

Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Najbliższy kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej: 94 374 05 59

W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.