Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

31 stycznia br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i napisać arcytrudne dyktando. Najlepsi okazali się:

Klasy IV- VI

I miejsce Jan Adamski – klasa V

II miejsce Lena Jabłońska – klasa VI

III miejsce Maja Pawlak – klasa VI

Klasy VII VIII

I miejsce Amelia Powęzka – klasa VIII

II miejsce Julia Jabłońska – klasa VII

III miejsce Ola Myszak – klasa VIII

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Mariola Stefaniak, Maria Barys

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.