Program edukacyjny: „Mały człowiek w wielkim świecie”

Wraz z początkiem marca grupa Biedronki rozpoczęła program edukacyjny „Mały człowiek w wielkim świecie”. Jest to program wspierający wszechstronny rozwój oraz szybką i efektywną naukę dzieci poprzez zabawę. Jest on podzielony na osiem bloków tematycznych, za nami jeden z nich pt. „Sposobów znam nie mało, by dbać o swoje ciało”.

Celem pierwszego bloku tematycznego było kształtowanie wśród dzieci  dobrych nawyków. Otaczający nas świat jest bardzo interesujący, lubimy wszystkiego dotykać, a nie zawsze to wszystko jest czyste. Dlatego dzieci poznawały dlaczego tak ważne jest, aby dbać o regularne mycie rączek, kiedy należy to robić oraz w jaki sposób. Dnia 05 marca obchodziliśmy Dzień Dentysty, podczas którego dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dentysta. Biedroneczki zaangażowane w zabawę same porządkowały co jest nam potrzebne do higieny jamy ustnej oraz segregowały co jest dobre a co złe dla naszych ząbków. Gdy już okazało się że wszystko wiemy, przyszedł czas na naukę prawidłowego mycia ząbków.
Ten tydzień sprawił dzieciom  wiele radości, już nie możemy doczekać się kolejnych tygodni.

Wychowawczyni Agnieszka Adamajć

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.