Drodzy Rodzice! – 24.03.2020

Myślę, że każdy z Państwa ogląda programy informacyjne i już dziś wie, że zaistniała sytuacja, dotycząca edukacji, przeciągnie się co najmniej do świąt. Nie możemy też być pewni tego, że jest to termin ostateczny. Zatem musimy wspólnie wypracować takie narzędzia, aby każdy Uczeń naszej szkoły miał możliwość zdalnej nauki, a także aby Nauczyciele mieli możliwość sprawdzenia postępów w nauce dzieci i ich ocenienia. Nie jest to prosta sytuacja, ponieważ nie każde dziecko ma odpowiedni sprzęt, co wiemy już z przeprowadzonych z Państwem przez wychowawców klas wywiadów.

Informowaliście Państwo również o innych trudnościach, które musimy wziąć pod uwagę (np. słabo działający Internet, 1 komputer- kilkoro dzieci, i wiele innych). Chcemy Państwa uspokoić, że będziemy szukać rozwiązań dla każdego dziecka, jednakże musi się to odbywać w sposób skoordynowany, przemyślany, dyscyplinujący nas wszystkich. Będziemy musieli dostosować się do wszystkich ustalonych zasad, terminów, sposobów i metod,  które ustalimy.

 Będzie to wymagało wielkiej współpracy pomiędzy Rodzicami, Nauczycielami i Dziećmi. Za dotychczasową współpracę i wsparcie z Państwa strony BARDZO DZIĘKUJEMY i dziś już wiemy, że  możemy na sobie wzajemnie polegać. A to, choć mamy trudny czas dla nas wszystkich, jest bardzo budujące.

Przed nami kolejne zadanie na najbliższy tydzień, tak aby od poniedziałku 30.03.2020r. można było rozpocząć pracę, która pozwoli nam sprawdzać przyrost wiedzy i oceniać postępy w nauce Waszych dzieci. Dlatego :

  1. Jeżeli nie macie Państwo loginu i hasła do librusa, zgłoście ten fakt do wychowawcy klasy – wygenerujemy dla Państwa nowe.
  2. Jeżeli Państwa dziecko zgubiło login lub hasło to możecie utworzyć dla swojego dziecka nowe hasło lub login. W tym celu zalogujcie się na swoje konto, z menu górnego (organizacja, uczeń, ankiety, …. ) wybrać „Uczeń”. Po rozwinięciu paska kliknąć na „informacje” a następnie pojawi się „Moje konto” a pod spodem „Konto ucznia” z loginem a także możliwością wygenerowania nowego hasła.
  3. Poprzez librusa otrzymacie Państwo kody dostępu (wygenerowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej) do e- podręczników (platformy edukacyjnej), na której będziemy wspólnie pracować z dziećmi. Prosimy Państwa o pobranie kodów i zalogowanie się na platformie epodreczniki.pl .W przyszłości, jak dzieci wrócą do szkoły, również będziemy wykorzystywać tę platformę do pracy z dziećmi.

Ważne jest aby zapamiętać login i hasło, ponieważ nie ma możliwości wygenerowania nowych. Ponieważ każdy z nas w tych czasach ma z tym problem (można pogubić się w ilości zapamiętywanych haseł), proponujemy:

– wpisać w telefonie pod hasłem ‘szkoła’ login i hasło

-założyć notesik z wszystkimi hasłami (oczywiście schowane w wiadomym dla was tylko miejscu, ale wtedy jest szansa gdybyśmy zgubili telefon a nie pamiętali hasła)

– to samo proponujemy aby zrobić z loginem i hasłem do librusa

U NAS TO DZIAŁA!!!

  1. Codziennie rano będą Państwo otrzymywać informacje na librusa o aktualnym rozkładzie zajęć na dany dzień dla każdego dziecka.
  2. W najbliższym czasie otrzymają Państwo informacje od wychowawców klas z kodami dostępu do platformy e- podręczniki, na którą prosimy się zalogować ( w razie problemów z logowaniem prosimy kontaktować się z wychowawcą klasy ) oraz przejrzeć filmy instruktażowe i instrukcje, które krok po kroku przybliżą Państwu i dzieciom prace na tej platformie.

Drodzy Rodzice, kontakt Państwa i szkoły poprzez librusa jest bardzo ważny i niezbędny do stałego, codziennego kontaktu.  Zdecydowana większość Państwa korzysta z dziennika elektronicznego. DZIŚ JEST JEDNAK KONIECZNOŚĆ, ABY ZALOGOWALI SIĘ WSZYSCY RODZICE I WSZYSTKIE DZIECI.

Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do wypracowanych w tym tygodniu przez Radę Pedagogiczną ustaleń, o których Państwa już poinformowaliśmy i na bieżąco będziemy informować  poprzez librusa i stronę internetową szkoły.

JEST TO NIEZBĘDNY WARUNEK DO OSIĄGNIĘCIA CELU I WIELKI EGZAMIN DLA NAS WSZYSTKICH

Prosimy o systematyczną prace dzieci według zasad, które w najbliższych czasach będą ustalone.

Jeżeli to wszystko nam się uda, A JESTEM PRZEKONANA, ŻE TAK BĘDZIE, to nie musimy się obawiać nawet przedłużającego się takiego stanu rzeczy, jaki mamy na dzień dzisiejszy.

Drodzy Rodzice !

Chciałabym Wam również podziękować za tak wspaniałą postawę obywatelską, bo wiem z wielu źródeł, że zdecydowana większość dzieci pozostaje w domu lub wychodzi na spacer z Państwem, albo bawi się z rodzeństwem na podwórku przy domu. Wiemy,  że to nie jest łatwa sprawa, a jednak niezmiernie ważna, a właściwie to dzisiaj NAJWAŻNIEJSZA.

Dziękujemy również za pracę edukacyjną z dziećmi. Jeszcze raz wielkie wyrazy szacunku dla Państwa, oczywiście zdrowia dla całej rodziny. Przesyłamy internetowe „przytulaski” dla Naszych Dzieci, za którymi bardzo tęsknimy.

Dyrektor oraz Nauczyciele Szkoły

Poniżej znajdą Państwo instrukcję dla Waszych Dzieci, jak zalogować się i korzystać z platformy e-podręczniki.

Pierwsze logowanie – uczeń

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.