Kochane dzieci!!! – 24.03.2020

Tęsknimy za Wami i nie możemy się doczekać kiedy Was zobaczymy w szkole. Wiecie już na pewno, że nie będzie to szybko (na tę chwilę do świąt pozostajemy w domach). Dlatego takie ważne jest wprowadzenie wspólnych zasad pracy, możliwych dla wszystkich, które umożliwią nam bezpośredni kontakt z Wami, kontrolowanie Waszych postępów w nauce, ocenianie wykonanej przez Was pracy, a także rozstrzyganie wątpliwości, które pojawiają się i będą się pojawiać podczas realizacji zajęć lekcyjnych.

Dlatego tak ważne jest abyście:

 1. Zalogowali się do librusa (będziecie mieli bezpośredni kontakt z Nauczycielem. W razie pytań można to zrobić przez librusa)
 2. W librusie zobaczycie swoje postępy w nauce, a także będziecie mogli otrzymywać zadania przesłane przez Nauczycieli.
 3. Wasi Rodzice otrzymali instrukcje (w informacji), w jaki sposób postępować gdybyście zgubili hasło i login.
 4. Wasi Rodzice poprzez librusa otrzymają kody dostępu do platformy edukacyjnej „e-podręczniki”, na której będziemy wspólnie pracować. Platforma ta umożliwi nam przesyłanie dla Was materiałów do pracy, sprawdzanie Waszych postępów w nauce, odsyłanie przez Was, zadanych przez Nauczycieli prac, otworzy możliwość sprawdzenia Waszej wiedzy poprzez różne formy sprawdzianów.

Co ważne, jest to wszystko możliwe dla Uczniów posiadających laptopy, komputery czy tablety, ale również dla tych, którzy posługują się telefonami.

 1. Ważne abyście nie zgubili wygenerowanych dla Was haseł (pytajcie rodziców, gdzie zapisać, żeby pamiętać).

Porozmawiajcie o tym z Rodzicami.

Jak wrócicie do szkoły, również będziemy pracować na tej platformie.

 

Moi Drodzy!

Wykorzystajcie ten trudny dla wszystkich czas, na pogłębiane kompetencji komputerowych, jakże ważnych w dzisiejszym świecie. Myślimy, że Wasza dziś, jakże trudna, wymagająca od Was dużego wysiłku i zaangażowania praca, przełoży się w przyszłości w większe, łatwiejsze zdobywanie wiedzy, na miarę naszych czasów.

Wszystko, co przychodzi łatwo jest szybko zapomniane. Doceń to, co wymaga od nas dużego zaangażowania, wysiłku. Teraz jest taki moment, kiedy możecie BYĆ Z SIEBIE DUMNI za wiele rzeczy:

 1. Przede wszystkim za to, że zdecydowana większość z Was przestrzega zasad ustalonych przez Ministra Zdrowia.
 2. Za Wasza ciężką prace do tej pory (wiemy jak pracujecie, mamy kontakt z Waszymi Rodzicami, wiemy jak często wchodzicie na stronę, często też przesyłacie informacje, nawet prace do swoich Nauczycieli).

BRAWO, BRAWO, BRAWO

 1. Wierzymy w Was i jesteśmy przekonani, że nowe wyzwania, jakimi jest praca na platformie, nabywanie nowych kompetencji informatycznych, nowych metod i form zdobywania wiedzy, praca według ustalonych zasad – będą stanowić kolejny powód do dumy
 2. Za Waszą:
 • Systematyczność
 • Dotrzymywanie terminów
 • Zaangażowanie w pracę
 • Przestrzeganie ustalonych zasad przez Ministra Zdrowia (po konsultacji z Rodzicami)
 • Przestrzeganie ustalonych zasad dotyczących Waszej współpracy z Nauczycielami z realizowaniem podstawy programowej (po ustaleniach otrzymacie konkretne zasady).

Nagrodzimy Was przy wystawaniu oceny ze sprawowania (będzie to podstawa do wystawienia Wam oceny). Pamiętajcie, że podlegacie również samoocenie, motywujcie więc siebie sami do pracy. Stawiajcie sobie małe cele i małymi kroczkami zdobędziecie cel dla Was najważniejszy WŁASNY ROZWÓJ.

Kochani !

Wierzymy, że choć nie jest to proste, to jest możliwe. Razem na pewno uda nam się pokonać wszystkie trudności. Najważniejsza zasada to: CHCIEĆ TO MÓC!!!

Życzymy Wam dużo samozaparcia, w realizacji zadań, które przed Wami, zdrowia i pomimo wyjątkowej sytuacji dużo radości i satysfakcji.

Ciepło Was pozdrawiamy

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły.

Poniżej znajdziecie instrukcję, jak zalogować się i korzystać z platformy e-podręczniki.

Pierwsze logowanie – uczeń

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.