Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice – 29.03.2020r.

Rozpoczynamy kolejny tydzień naszej wspólnej zdalnej pracy. Do tej pory radziliście sobie znakomicie, większość z Was wykonuje prace systematycznie i z zaangażowaniem. Jest to dla nas wielka radość i dumne, że mamy w szkole tak mądre, pracowite i odpowiedzialne dzieci.

W TYM TYGODNIU OD 30.03.DO 03.04 BĘDZIEMY PRACOWAĆ TYLKO NA LIBRUSIE. To znaczy, że poprzez librusa będą odbywać się lekcje i otrzymacie tam prace, zadania, które w wyznaczonym przez Nauczyciela terminie będziecie musieli zrobić i odesłać. Wyznaczony termin uwzględnia trudności z jakimi się spotykacie ( będzie wystarczająco długi, abyście mieli szanse go dotrzymać. Pamiętajcie to bardzo ważne, ponieważ Nauczyciel musi jeszcze sprawdzić zadane prace i odesłać do Was informację zwrotną. Dlatego nie może każdy sobie przesłać pracy kiedy chce. WYZNACZONY PRZEZ NAUCZYCIELA TERMIN MUSI BYĆ ZACHOWANY.

Lekcje prowadzone będą wg ustalonego PLANU, KTÓRY CODZIENNIE RANO OTRZYMACIE NA LIBRUSA OD WYCHOWAWCY KLASY.

Staraliśmy się aby był on realny do zrealizowania. Ponieważ praca ma odbywać się poprzez Librusa dla tych którzy  chcieliby się upewnić jak to zrobić dołączamy link z opisem oraz z filmikiem:

https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-odsylac-zadania-domowe-w-synergii

https://www.youtube.com/watch?v=evygc6lBiPY

Do pracy na „kartach pracy” wymagany jest program LibreOffice (całkowicie bezpłatny) lub inny pakiet biurowy (Office).

Na komputery pakiet LibreOffice znajdziemy tu:

https://pl.libreoffice.org/pobieranie/stabilna/

Link do opisu, jak pobrać i zainstalować LibreOffice:

https://www.youtube.com/watch?v=chS8hrkvp48

lub aplikacja na smartfony i tablety:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs.editors.docs

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs.editors.sheets

Każdy z Was otrzymał również maila, który umożliwi nam pracę na platformie e-podręczniki. Wszystkie możliwości pracy na tej platformie się są jeszcze uruchomione, dlatego na razie, jeżeli przyjdą do Was na maila e-podręczniki jakieś materiały to są to próby Nauczycieli, który tak jak i Wy uczą się nowych możliwości i muszą do kogoś wysłać przez siebie stworzone materiały.

Przypominam że w tym tygodniu pracujemy tylko na tym, co przychodzi  z Librusa. Otrzymacie również możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Jak to będzie wyglądało, dowiecie się w najbliższym czasie. Stosujemy zasadę małych kroków. Powoli co jakiś czas wprowadzamy nowe rozwiązania tak, aby każdy zdążył się z nimi zapoznać. Musimy pamiętać, że dla nas wszystkich jest to nowa, nie łatwa sytuacja i wszyscy musimy małymi krokami uczyć się tego nowego sposobu nauczania i uczenia się.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy Uczniowie klasy 8 będą pisać egzamin ósmoklasisty – informacja znajduje się na stronie internetowej szkoły.

MOI DRODZY ! Podsumowując:

  1. Od 30.03 – 03.04 (od poniedziałku do piątku) pracujemy poprzez Librusa
  2. Codziennie rano otrzymacie plan wg, którego pracujemy
  3. Lekcje rozpoczynajcie od godziny 9.00 i starajcie się w miarę możliwości robić to systematycznie i z zaangażowaniem
  4. Pamiętajcie o terminie odesłania prac, zadań do Nauczycieli – konieczne jest abyście się w nim zmieścili
  5. Dbajcie o swoje zdrowie fizyczne (nie zapominajcie o ćwiczeniach fizycznych, spacerach z Rodziną, pomocy Rodzicom w obowiązkach domowych – sprzątanie, odkurzanie to świetna forma ruchu. Pamiętajcie również o swojej kondycji psychicznej – musicie dbać również o odpoczynek – możecie poczytać książki, obejrzeć fajny film, zagrać w jakąś grę, porobić to co lubicie. To też jest bardzo ważne.

Pozdrawiamy serdecznie. Tęsknimy za Wami coraz bardziej, ale jesteśmy dumni z tego, jak pięknie pracujecie.

Dyrektor szkoły i Nauczyciele  

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.