Poznajemy legendy i mity

W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych nasi  uczniowie zamiast w szkole pracują samodzielnie  w domu.  Poprzez platformę Librus otrzymują od nauczycieli tematy lekcji, wyjaśnienia, przykładowe ćwiczenia i zadania do samodzielnego wykonania. Na języku polskim klasa IV poznaje legendy- w tym również  związaną z miejscowością Turowo i zabiciem w 1364 r. przez  księcia Warcisława V ostatniego na naszych terenach olbrzymiego tura. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z legendą i narysowanie do niej ilustracji. Również historia o Panu Twardowskim zaowocowała ilustracjami przedstawiającymi diabła Mefistofelesa. Natomiast klasa V wykonywała ilustracje do wybranych mitów greckich.

Mimo kontaktów z nauczycielami poprzez SKYPE czy Messenger wszyscy jednak zgodnie mówią    i piszą, że chętnie wróciliby do szkoły.

Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.