Bezpłatny dostęp do świadczeń psychologicznych-psychoterapeutycznych realizowanych przez placówkę REHA-MEDICA

Dnia 1 kwietnia 2020 r. swoją działalność rozpoczęły pierwsze placówki nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – Ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży (tzw. I poziom referencyjny).

Ze względu na obecną sytuację zdrowotną i społeczną, swoją pracę ośrodki rozpoczynają w trudnych warunkach – z jednej strony muszą działać w czasie szczególnych ograniczeń (restrykcje dotyczące poruszania się i osobistych spotkań, zmiana sposobu funkcjonowania placówek oświatowych oraz podmiotów medycznych) a z drugiej odpowiedzieć na wzrastające, w okresie kryzysu spowodowanego epidemią COVID – 19, zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną.

Celem działalności ośrodka jest między innymi wykrycie we wczesnym okresie zaburzeń psychicznych min : zaburzenia emocjonalne, zachowania jak również zaburzenia współistniejące przebiegające w sprzężonych jednostkach chorobowych.

Zadaniem Ośrodka jest kompleksowa współpraca i objęcie opieką pacjenta w środowisku rodzinnym, przedszkolach i szkołach.

Docelowy model systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży ma umożliwić prowadzenie pomocy dla dzieci i ich rodzin na odpowiednich poziomach referencyjności. Najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologa, terapeuty środowiskowego i psychoterapeutów.

Zwiększając dostępność do świadczeń zdrowotnych w naszej placówce udzielane są usługi :

u porada psychologiczna diagnostyczna

u porada psychologiczna

u sesja psychoterapii indywidualnej

u sesja psychoterapii rodzinnej

u sesja psychoterapii grupowej

u sesja wsparcia psychospołecznego

 

Usługi świadczone w poradni są bezpłatne dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ.

Można się zapisywać na wizytę bez posiadania skierowania.

W chwili obecnej udzielamy porad zdalnie ( TELEPORADY ).

Serdecznie zapraszamy Państwa do podjęcia współpracy w zakresie zwiększenia dostępności do realizowanych świadczeń medycznych . Oferta nasza skierowana jest do Pacjentów w wieku do 21 roku życia .

Szczegółowe informacje udzieli:

Koordynator Pani Monika Lisaj Łozińska nr tel 660 617 557 adres e-mail : mlozinska@rehamedica.info.pl

Recepcja placówki 94 37214 51 , 530 871 637 e-mail kontakt@rehamedica.info.pl www.rehamedica.info.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.