„Ostatni raz z moją klasą….”

      Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2019/2020 było zupełnie inne od poprzednich. Nie  odbyło się typowym pożegnaniem starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły przez młodsze klasy. Epidemia zmieniła wiele rzeczy i trzeba było zrezygnować nie tylko z bezpośredniej nauki, ale także i z tradycyjnego zakończenia. Ten dość dziwny i ciężki rok uczniowie z pewnością zapamiętają na długo.

      Nasza szkoła, jak wszystkie, opustoszała w połowie marca i ponownie ożyła dopiero właśnie  podczas odbierania świadectw przez uczniów. Oczywiście z zastosowaniem obowiązujących środków ostrożności.

      Klasa VIII otrzymała swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej w przeddzień spotkania pozostałych uczniów. Wychowawca wraz Panią Dyrektor oraz nauczycielami postarali się jednak, by w tych trudnych czasach wszyscy poczuli atmosferę i doniosłość zakończenia II etapu ich nauki i otrzymania tak ważnego dokumentu. Podczas krótkiego, lecz jakże uroczystego spotkania symbolicznie przekazali sztandar szkoły, podziękowali nauczycielom za przygotowanie ich do następnego poziomu nauki, nabytą wiedzę i ukształtowanie ich światopoglądu. Najlepszym uczniom, którzy zakończyli  rok 2019/2020 z wyróżnieniem, za wysokie osiągnięcia w nauce i godną naśladowania postawę zostały wręczone nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne, które wraz z nimi odebrali ich rodzice.

Podczas akademii również wręczono statuetki dla wyróżniających się sportowców oraz decyzją RP dwie statuetki dla najlepszych absolwentów 2019/2020:

  1. Stawowczyk Antoni
  2. Wasilczyszyn Zuzanna

            Pozytywne emocje mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii. Niejednemu zakręciła się łza w oku na wspomnienie wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły. Pożegnanie jest najtrudniejszym momentem w życiu człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego. Szkoła podstawowa to już historia, lecz pamiętajmy, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.                 

Wychowawca klasy VIII

 Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.