Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Wy jak i Wasze dzieci słysząc w ostaniem czasie tak wiele o zagrożeniu COVID-19 /KORONAWIRUS/ w naszym powiecie  możecie doświadczyć niepokoju, lęku i obaw . Ilość informacji w mediach, w Internecie jest tak duża i po wielokroć sprzeczna. Informacji które często są nie rzetelne, nie prawdziwe dotyczące zachorowań kogoś bliskiego sąsiada czy znajomych.  Nawet Facebook nie musi być rzetelny, nawet ten z profilu profesjonalnego serwisu informacyjnego może być fake newsem. Ciężko wybrać te prawdziwe. 

Sytuacja, której doświadczamy uczy by uważnie i rozsądnie podchodzić do zdrowia swojego i innych. Przede wszystkim PAMIĘTAJMY, by zadbać o zdrowie i higienę nie tylko w obliczu zagrożenia wirusem. Pamiętajmy również, że dodatkowym ciężarem jest  stres, który może na nas wpływać na dwa sposoby:

– pozytywnie, na przykład mobilizująco, pomagając w działaniu;

– negatywnie, tzn., że strach i lęk może nas pozbawić możliwości podejmowania właściwych decyzji.  

Szkoła podjęła wszystkie środki ochronne oraz procedury związane z profilaktyką  zapobieganiem rozprzestrzenia się covid 19. Jakiekolwiek  informacje dotyczące funkcjonowania szkoły, zagorzenia dla zdrowia państwa dzieci proszę weryfikować osobiście dzwoniąc do sekretariatu szkoły. Możemy Państwa zapewnić, że robimy wszystko aby Wasze dzieci były bezpieczne i nigdy nie narazilibyśmy ich na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Prosimy bardzo, aby jakąkolwiek niepokojącą czy budzącą wątpliwość informacje (w większości przypadków nieprawdziwe), weryfikowali Państwo bezpośrednio u Nas, zanim przekażecie je dalej.  Boimy się, że niepotwierdzone, przekazywane dalej informację wprowadzą wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, strach i panikę a przy tym niepotrzebny stres który nie służy nikomu.

Na sytuacje stresowe, jesteśmy i będziemy narażeni przez całe nasze życie. Nie mamy zupełnej kontroli nad tym, czy zdążymy gdzieś na czas, bo na przykład zepsuło nam się auto lub autobus nie przyjechał. Jednak to od nas zależy, jak reagujemy na takie sytuacje

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.