Teatr online

W czwartek 24 i piątek 25 września do naszej szkoły zawitał „teatr online” przygotowany przez FESTIWAL FOTEL. Uczniowie klasy IV obejrzeli historię Tosi i Plastusia w spektaklu lalkowym na podstawie książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Była to adaptacja wyjątkowa, bo wzbogacona o autorskie piosenki, które porwały uczniów do wspólnego radosnego śpiewania. Widzowie poznali lokatorów piórnika i  mogli zaprzyjaźnić się z… Kałamarzem!

Dla dzieci była to świetna lekcja historii a dla nas nauczycieli okazja powrotu wspomnieniami do czasów noszenia fartuszków i używania do pisania pióra i atramentu.

Drugi spektakl, oparty na motywach znanej baśni H.Ch. Andersena był teatrem cieni. Złośliwy Czarownik konstruuje niespotykane lustro, które ukrywa piękno, a uwydatnia brzydotę. Pewnego razu lustro pęka na miliony kawałków, a unoszące się w powietrzu drobinki szkła stanowią ogromne zagrożenie. Gdy okruch wpadnie komuś do oka, osoba ta przestanie widzieć wokół siebie dobro. Jeśli wbije się komuś w serce, człowiek stanie się zły. Co się stanie, gdy szkiełko zaczaruje w ten sposób jedno z dwójki przyjaciół? Mimo, że baśń była znana uczniom, z zaciekawieniem ją oglądali i przeżywali historię Gerdy i Kaya.

Oba spektakle dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”

Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.