15 wrzesień- Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

Dlaczego warto świętować Dzień Kropki w przedszkolu i dlaczego to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany? ! Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.  

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego tego dnia miały okazję do obejrzenia pięknej historii małej Kropki opowiedzianą za pomocą obrazków. Sami też mieli okazję do przedstawienia za pomocą rysunku, że kropka to początek czegoś wielkiego. Dzieci zaprezentowały swoje prace kolegą i koleżanką. Następnie razem bawiliśmy się oraz tańczyliśmy przy  wesołej muzyce. Dzieci podczas zajęć rozmawiały o różnych talentach, próbowały również odnaleźć swój własny. Na zakończenie dnia dzieciom zostały wręczone dyplomu za udział w tak pięknym dniu. 

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.