Pieczone ziemniaczki mniam, mniam – Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

Skąd się biorą ziemniaki, jak wyglądają, co możemy z  nich  zrobić? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z naszymi przedszkolakami. Okazją do tych rozmów było obchodzone przez nas Święto Pieczonego Ziemniaka, Do obchodów tego święta przedszkolaki były przygotowane wzorowo. Przyniosły plecaczki po brzegi wypełnione różnymi odmianami ziemniaków. Rozmowom nie było końca. Każde dziecko z zaciekawieniem oglądało ziemniaki, poznawało jego strukturę. Nurtujące nas pytania znalazły odpowiedź, Dzieci poznały wiele informacji na  ich temat. Ciekawostką był przyniesiony przez przedszkolaka Jasia, ogromny ziemniak odmiany Bellarosa. Nasze przedszkolaki dowiedziały się również, że ziemniaki mogą przynieść wiele radości w zabawie. Wcześniej przygotowane przez rodziców pieczątki dały nam ogromną radość. Na kartkach powstawały prawdziwe pieczątkowe,, kolorowe, ziemniaczane dzieła. Z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka, nie mogło zabraknąć degustacji. Dzięki naszym panom konserwatorom mieliśmy okazję posmakować przepysznych upieczonych w ognisku ziemniaczków. Dziękujemy.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.