Książka oknem na świat- pasowanie na czytelnika

Dnia  28 września odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy drugiej. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Nowi czytelnicy w obecności pani dyrektor, pani bibliotekarki oraz wychowawcy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę uczniowie otrzymali  dyplomy oraz kolorowe zakładki,  które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Następnie uczniowie klasy drugiej zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Z wielkim zaangażowaniem czytali wybrane fragmenty ulubionych książek. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze przynosząc wiele satysfakcji i zadowolenia. Radość  czytelników była największa, gdy przyszedł czas na wypożyczenie książek.

Gratulujemy klasie drugiej, która dołączyła do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej Filia  w Turowie.

Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.