X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 obchodziliśmy już X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już od tygodnia. Podczas zajęć informatyki klasa 8 wykonała program – kalkulator w Scratchu do obliczania tabliczki mnożenia, z którego później korzystali młodsi koledzy, a na plastyce i technice uczniowie klas 4-7 wykonywali model 3D Sówki, która jest symbolem tej akcji. W każdej klasie wybrano ekspertów Tabliczki Mnożenia, których nagrodzono certyfikatem i znaczkiem eksperta. Zorganizowany był również w klasach konkurs online na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tego dnia wszyscy uczniowie mogli sprawdzić się również za pomocą aplikacji kahoot i podczas rozwiązywania łamigłówek. Natomiast młodsi uczniowie i przedszkolaki, mimo iż nie znają jeszcze tabliczki mnożenia również przystąpili do akcji, kolorowali logo – sówkę, rozwiązywali matematyczne łamigłówki.

Krystyna Ludwiczak
Joanna Wajda
Mirosław Wajda

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.