„CodeWeek Polska” w naszej szkole

„CodeWeek Polska” jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania nad którym swój patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja CodeWeek ma na celu popularyzowanie i zachęcanie uczniów do nauki programowania. Programowanie uczy logicznego myślenia, konsekwentnego dążenia do celu, planowania oraz cierpliwości.
W ramach akcji CodeWeek uczniowie z klas IV-VIII przystąpili do kodowania. Naszym wyzwaniem stały się gry ze strony hourofcode.com, a w szczególności kodowanie uwielbianej przez uczniów gry Minecraft. Nasza młodzież spontanicznie podjęła również rywalizację na tle klasy, o to kto skończy kodowanie pierwszy. Było wiele radości, ale również wyzwania – szczególnie na najwyższych poziomach.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.