„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły….”

Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.
14 października 2020 roku o godz. 16.00 odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Turowie. Uczniowie pierwszej klasy przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Świąteczny strój galowy, piękna dekoracja oraz przygotowany sprzęt nagłaśniający, to wszystko po to, aby ślubowanie było uroczyste.
Na samym początku uroczystości Pani dyrektor Ilona Kaźmierska powitała serdecznie licznie przybyłych rodziców, nauczycieli i dzieci ,którym później „oddała głos”. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, był to egzamin zdany na szóstkę. Następnie w niezwykłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali.                          

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę się starał swym zachowaniem,

 sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

                                                 Ślubujemy!

 Po złożeniu ślubowania p. dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia szkoły wypowiadając słowa” Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie uczennice z Samorządu Uczniowskiego życzyły sukcesów w nauce i przekazały upominki od Spółdzielni Uczniowskiej. Pierwszoklasiści otrzymali także prezenty i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim Pierwszakom życzę samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen.

Krystyna Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.