„Już czytam” – innowacja pedagogiczna w grupie Krasnoludków

Rozpoczęliśmy nasze spotkania w ramach innowacji pedagogicznych „Już czytam”. Wśród metod, które w sposób naturalny i aktywny wprowadzają dzieci w świat liter,  a poprzez zabawowy charakter nauki sprawiają, że staje się on łatwiejszy i bardziej przyswajalny jest „odimienna metoda nauki czytania”, która stanowi podstawę zabaw w czytanie. Jest to dla dzieci ciekawe doświadczenie oraz możliwość zaproponowania interesującej formy zabawy, której efektem jest opanowanie umiejętności czytania w przyjaznej, radosnej i bezstresowej atmosferze. Dzieci w formie zabawy poznają litery, ćwiczą percepcję wzrokową i słuchową, odczytują wyrazy i zdania. Odnoszenie sukcesów w zabawie to najlepsza motywacja do nauki czytania.

Wychowawczyni: Wiesława Pakulniewicz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.