„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ten cytat będzie nam towarzyszył przez cały rok na naszej świetlicy. Chcemy, aby każda chwila spędzona razem z nami po zajęciach, w  oczekiwaniu na autobus lub odbiór przez rodziców mijał Wam kochane dzieci w przyjaznej, bezpiecznej i radosnej atmosferze. 

Dni mijają, kolejny tydzień roku szkolnego 2020/2021 za nami. Czas upływa szybko, a my w zdrowiu możemy cieszyć się każdą chwilą. Podczas zajęć świetlicowych staramy się rozwijać pasje i umiejętności dzieci, ale nie brakuje też czasu na naukę. Każdą wolną chwilę poświęcamy na coś co przyniesie nam nie tylko radość, ale również wiedzę i pomoże w nauce. Każda grupa świetlicowa jest inna, z innymi nauczycielami i uczniami. Każdy z nas (nauczycieli) stara się tak zainteresować uczniów zajęciami, aby czas oczekiwania na powrót do domu lub rozpoczęcia zajęć upłynął im w radosnej, przyjaznej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Uczniowie podczas zajęć malują prześliczne obrazki przedstawiające jesienne pejzaże, musimy przyznać, że mamy bardzo utalentowane dzieci. W galerii możecie zobaczyć jak śliczne, artystyczne obrazki potrafią stworzyć wasze pociechy. Na porannych świetlicach staramy się, aby uczniowie przed rozpoczęciem zajęć mieli możliwość nauki i jeszcze lepszego przygotowania się do zbliżających się lekcji. Każdy uczeń może poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego. Staramy się, aby każdy miał możliwość nauczenia się tego, czego jeszcze nie umie lub poćwiczenia czegoś, co sprawia mu jeszcze trudność. Tak więc czytamy, ćwiczymy tabliczkę mnożenia, dzielimy pisemnie, uczymy się języków, itd. Starsi uczniowie chętnie współpracują i pomagają tym młodszym, co jest dla nich jeszcze większą zachętą do pracy. Wykorzystując piękną, jesienną już pogodę, staramy się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie na podwórku, grając w piłkę, bawiąc się na placu zabaw, a nawet spacerując po okolicy. Uczymy się też nowych fajnych gier np. gry w statki, ale nie te na komputerze czy stworzoną grę planszową, tylko w takie tradycyjne na kartce, których większość dzieci nie zna. Każdy uczeń ma możliwość zaproponowania grupie jakiejś fajnej zabawy lub aktywność, które zawsze chętnie realizują inni uczniowie. Cieszymy się, że możemy razem spędzać ten czas. Oby każda wolna chwila upływała nam tak, jak do tej pory, z piękną jesienną pogodą i wspaniałą zabawą.

 

                                                                                              Opiekunowie świetlicy

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.