Uczymy się, bawimy, poznajemy świat

Uczniowie klasy II w ramach realizacji projektu pt: „Inwestujemy w wykształcenie dzieci i młodzieży” – podnoszenie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Szczecinek realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, świetnie się bawią i uczą na zajęciach z przyrody, geografii   i informatyki. Rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, umacniają wiarę we własne siły i możliwości twórcze, utrwalają zdobyte wiadomości o życiu w lesie, na polu, łące i ogrodzie oraz zbiornikach wodnych.
W trakcie zajęć uczniowie poznają właściwości plastiku, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń, jakie niesie on dla środowiska, dlaczego po zimie zawsze nadchodzi wiosna, po czym poznamy, że minął kolejny rok, ile wynosi pełny obrót Ziemi wokół Słońca oraz poznają  tajniki kalendarza. Korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach realizacji programu, obserwując przez szkła powiększające owady w lesie i na łące oraz uczą się kierunków świata wykorzystując kompasy.
Główny celem zajęć rozwijających jest sprzyjanie ogólnemu wykształceniu oraz rozwojowi osobowości uczniów, kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków oraz rozwiązywanie postawionych problemów.
Bardzo ważne jest również  rozwijanie cech charakteru uczniów, takich jak: systematyczność, pracowitość,  odpowiedzialność, umiejętność współpracy w grupie  i kreatywność.

 Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.