11 listopada – Dzień Niepodległości

W ten ważny dla nas Polaków dzień oddajmy Hołd tym, którzy swoim życiem zapłacili za miłość do Naszej Ojczyzny. Niech pamięć o i ich czynach, wielkim heroizmie i poświęceniu będzie przykładem jedności i oddania. Historia naszego Państwa nie kończy się odzyskaniem niepodległości, tworzymy ją codziennie. Dlatego przesyłamy Wam filmik stworzony ze zdjęć Naszych uczniów i słowa naszego Papieża Jana Pawła II:
„Naród, by stać się wielkim sam musi podążać ku wielkości, i uczyć się od Tych, którzy temu narodowi przygotowali tę ziemię. To drzewo, z którego i mi dane było wyrosnąć, trwa tu od wieków, i nic jego trwania zmienić nie może. Ten naród nie szczędził sił, by nowym pokoleniom Polaków, uświadomić jak wielkie znaczenie ma trwanie na tej ziemi, które Oni ofiarowali jako podwalinę dla jego państwowości. Dla nas pokoleń dziś tu żyjących jest to wyzwaniem, by ten testament przekazać pokoleniem młodych. Ukażmy im jaki musieliśmy zapłacić rachunek, by dziś, tę wolność ojczyzny, Oni nie utracili lekkomyślnie.”

Bądźcie zdrowi

Film

 

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.