Projekt ekologiczny „Diecezjalna Mapa Zanieczyszczeń Powietrza”

14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Czystego Powietrza. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zdrowie zależy od warunków otoczenia – w tym głównie powietrza i wszyscy powinniśmy dbać o to, by było czyste. W celu szerzenia świadomości ekologicznej naszych wychowanków nasza szkoła przystąpiła do diecezjalnego projektu ekologicznego Laudato si’ w ramach którego otrzymaliśmy miernik do pomiaru czystości powietrza. Pomiar jakości powietrza wykonujemy na terenie szkoły, a odczytane dane z urządzenia rejestrujemy na platformie online. Wszystkie nasze pomiary są dostępne na diecezjalnej mapie zanieczyszczenia powietrza online, dzięki której  można odczytać stopień czystości powietrza w naszym rejonie.

koordynator projektu Aneta Robak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.