„Już zawsze na zawsze może czas długi trwać to…”

Już zawsze na zawsze
Może czas długi trwać to
Przy Tobie szybko płynie czas
Jak nie wiem co..
Chcę zawsze kiedy Cię zawołam
Byś zawsze mógł usłyszeć me słowa
I niech tak zawsze trwa
Że zawsze Ty i ja Już zawsze na zawsze..

Wiecie co to za piosenka?
To piosenka z jednej z najpiękniejszych bajek o przyjaźni „Kubuś Puchatek”. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby tej pięknej historii. „Kubuś Puchatek” to zbiór krótkich historyjek, który opowiada o zwierzętach mieszkających w Stumilowym Lesie i ich przyjacielu, chłopcu o imieniu Krzyś. Każde opowiadanie, w zabawny sposób opisuje jak każdy człowiek może być różny, ale mimo to warto próbować się porozumieć, bo tylko w taki sposób możemy znaleźć prawdziwego przyjaciela. Kto z nas nie był w życiu w takiej sytuacji, że ocenialiśmy kogoś po pierwszym spotkaniu, a po dłuższym poznaniu okazało się, jak mylne było nasze stwierdzenie. Każdemu trzeba dać szanse, tylko w taki sposób możemy znaleźć prawdziwego przyjaciela.

            W tym tygodniu omawiamy temat przyjaźni i tolerancji oraz radzenia sobie w trudnych i konfliktowych sytuacjach. Dlaczego połączyliśmy te rzeczy? Zadajmy sobie pytanie: kto z nas potrafi sobie sam poradzić w sytuacjach, które z naszej strony wyglądają na beznadziejne? I kto docenia nas za to, jakimi jesteśmy? Przyjaciel.

To dzięki niemu możemy poradzić sobie z problemami, on jest zawsze z nami w tych smutnych jak i radosnych chwilach. To dzięki niemu odważniej idziemy przez świat, wspiera nas i zawsze stoi za nami murem. Potrafi skrytykować, gdy zrobimy coś źle i pochwalić kiedy jest z nas dumny. To on pokazuje nam, jacy naprawdę jesteśmy i podnosi nasze poczucie własnej wartości.

Zadanie na ten tydzień do dyskusji:

  1. Jaki powinien być przyjaciel?
  2. Jakim ja jestem przyjacielem?
  3. Czym dla mnie jest tolerancja?
  4. Jak radzić sobie w trudnych i konfliktowych sytuacjach?

Dla najmłodszych: obejrzyjcie wybrany odcinek Kubusia Puchatka i narysujcie swoją ulubioną scenę. Was, rodzice, jak zawsze proszę o przesłanie zdjęcia do mnie lub do wychowawcy.

Pozdrawiam. Wszyscy za Wami bardzo tęsknimy. Uważajcie na siebie.

Joanna Żandarska

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.