Miłość, szacunek, kreatywność, uczciwość, odpowiedzialność i przyjaźń to dla nas najważniejsze wartości – uczniowie klasy III poznają ich wielkość na podstawie lektury „Dzieci z Bullerbyn”

Pewnie każdy z nas czytał książkę „Dzieci z Bullerbyn”. Jeśli nie czytaliśmy to o przygodach szóstki przyjaciół na pewno nie raz słyszeliśmy. Dla wielu z nas takie imiona jak Lisa, Britta, Anna, Lasse, Bosse i Olle kojarzą się z malowniczą miejscowością w Szwecji – Bullerbyn. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeczytali książkę i omawiali każdą ciekawą przygodę bohaterów starając się zauważyć, jak w doskonały sposób autorka książki, Astrid Lindgren, przekazuje nam wielkość takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek, uczciwość, kreatywność czy odpowiedzialność. Po przeczytaniu lektury uczniowie doskonale wiedzą jak powinni okazywać szacunek starszym, rodzicom, sąsiadom  czy osobom samotnym. Wiedzą, jak ważna jest miłość rodziców do dzieci i dzieci do rodziców i w jaki piękny sposób można ją okazywać. Wiedzą również, jak można ciekawie spędzać czas wykorzystując często najbardziej kreatywne pomysły. Na pewno będą  teraz starały się, częściej niż wcześniej, sprawiać komuś przyjemność, bo sposoby na to podpowiedziały im dzieci z Bullerbyn. Zachęcamy wszystkich uczniów do przeczytania tej lektury w długie zbliżające się wieczory. Jest ona doskonałym pomysłem na przybliżenie wartości, które w naszej szkole uznaliśmy dla nas za najważniejsze.

Wychowawca Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.