Pierwsze grudniowe święta. 4 grudnia – Barbórka, 6 grudnia Mikołajki

Kochani, czy u Was w domu również czuć już zapach świątecznych pierników? Czy wy również czekacie na moment, kiedy nareszcie będziecie mogli zacząć ubierać choinkę i cieszyć się jej widokiem? Jestem przekonana, że większość z Was właśnie w takiej atmosferze realizuje kolejny tydzień zdalnej nauki. Ciężko się skupić co? Nie martwcie się, mi również, ale jeszcze tylko trzy tygodnie i czeka Nas zasłużony odpoczynek. Wytrzymajcie.

W tym tygodniu obchodzimy dwa ważne święta. Wiecie jakie?… wiem, że wiecie (przynajmniej to święto, które przypadaj 6-ego grudnia), ale zanim przyjdzie czas na wyczekiwane przez Nas wszystkich Mikołajki, 4-ego grudnia jest święto „Barbórki”. Zapewne, każdy z Was wie, że jest to Święto Górnika, ale kto z Was zna historię tego święta? To właśnie będzie jedno z zadań, jakie dla Was mam na ten tydzień. Proszę Was żebyście poszukali informacji na temat tego święta oraz przybliżyli pracę górnika. Drugim zadaniem będzie…, wiem, wiem, kolejne zadanie ale słuchajcie, na prezenty trzeba sobie zasłużyć! Tak więc kolejna rzecz, o którą Was proszę, będzie związana z Mikołajkami. Porozmawiamy sobie o Mikołaju. Jaka radość płynie z obdarowywania upominkami? Czym jest dobroć? Chciałabym również, żebyście poszukali informacji o Mikołaju, czyli historii Świętego Mikołaja z Mirry.

To tyle na ten tydzień, spotykamy się jak zawsze na naszej grupie na Messengerze. Obiecuje, że później szepnę Mikołajowi dobre słowo na Wasz temat ;).  Trzymajcie się ciepło.

 

Joanna Żandarska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.