„Przyjaciele są jak gwiazdy na niebie. Czasami ich nie widać, ale zawsze wiesz, że tam są!”

Prawdziwy przyjaciel powinien być wierny, nie powinien zdradzać sekretów, które mu powierzamy, powinien zawsze Nas wspierać, pocieszać i zawsze mówić prawdę nawet najgorszą. Przyjaciel jest szczery. Gdy widzi, że robimy coś złego nie boi się zwrócić nam uwagi. To on, gdy zajdzie taka potrzeba musi powstrzymać Nas od robienia złych rzeczy. Prawdziwy przyjaciel nie powinien kłamać, przekazywać innym sekretów, które mu zdradziliśmy. Przyjaciel jest wtedy, kiedy zawsze Nam pomoże, nie zostawi w potrzebie. Będzie Nas wspierał, nawet jak nic nie powie.  

Takimi przyjaciółmi jesteśmy. Skąd to wiem? Bo każdy z Was własnymi słowami starał się określić cechy prawdziwego przyjaciela. Wiem, że nie był to łatwy temat, że musieliście naprawdę się nad tym zastanowić. Przyszło nam żyć w takich czasach, że coraz rzadziej pamiętamy o tym co w życiu jest najważniejsze. Żyjemy w pędzącym świecie. Ciężko jest utrzymać kontakty z innymi. Pewnie przyznacie mi rację, że teraz jeszcze trudniej jest nam te przyjaźnie utrzymać. W ostatnim roku niezbyt często mogliście się, że sobą spotykać, każdy z Was tak naprawdę prawie cały ten rok spędził w domu. Wasze przyjaźnie najczęściej rodzą i rozwijają się w szkole, teraz tą możliwość straciliście. To prawda mamy komórki, komputery, mamy komunikatory, przecież możemy się porozumiewać. Nie jest łatwo utrzymać przyjaźni na odległość, ale nie jest to niemożliwe. Teraz jest najlepszy moment, żeby poznać kto tak naprawdę tym przyjacielem jest. 

Musicie czuć, że pomimo rozłąki zawsze, gdy tylko tego będziecie potrzebować, wystarczy jeden gest, jedna wiadomość a ta osoba, która jest wam najbliższą w życiu bez wąchania pomoże wam w każdej sytuacji. Przyjaciel nie musi nic mówić, nie musi być blisko. Wystarczy, że czujemy jego wsparcie i obecność, nawet jak jest daleko, w innej miejscowości, innym mieście, na drugim końcu kraju lub świata. Ważne, że jest. 

Mieliśmy możliwość obejrzeć wspólnie, choć na odległość film „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Podczas seansu mogliście zobaczyć, że prawdziwa przyjaźń nigdy nie mija. Chociaż zdarza się, że na moment tracimy ją z oczu, ale zawsze łatwo ją odbudować i nawet nie trzeba nic wyjaśniać ani przepraszać. Przyjaciel zrozumie i wybaczy. 

Życzę Wam, żeby każdy z Was poznał w życiu kogoś takiego, kogo nazwie przyjacielem. Ja mam to szczęście, że mam ich kilku. 

 

Joanna Żandarska 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.