Wartość bezpieczeństwo

Na jednej z naszych lekcji wychowawczych, rozmawialiśmy na temat jednej z wielu wartości- bezpieczeństwie.
Tematem naszej lekcji wychowawczej z Panią Ewą Bencych, było Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu i na ulicy. 
Celem głównym zajęć było wzmocnienie w każdym dziecku przekonania, że ma prawo czuć się bezpiecznie. Głównymi  metodami pracy na naszej lekcji były dyskusja i burza mózgów. Dyskutowaliśmy o tym, że każde dziecko musi czuć się bezpiecznie w szkole, domu i na ulicy. Na przykład, nie wolno iść za obcym nawet jeśli proponuje cukierka. O każdej złej, przykrej sytuacji, trzeba poinformować kogoś dorosłego, najlepiej rodzica lub nauczyciela. Rozmawialiśmy też o sytuacji, co należy zrobić gdyby ktoś z nas znalazł portfel.
Przez koronawirusa zajęcia odbyły się online, ale i tak było bardzo ciekawie. Mam nadzieje, że takie zajęcia będziemy mieć częściej, bo było to fajne. Zajęcia były ciekawe, dzieci z 4 klasy dowiedziały się wielu przydatnych rzeczy. Dzięki tej dyskusji wiemy jak się zachować na ulicy, w domu i szkole, żeby było bezpiecznie.

Napisała Aleksandra Wajda z klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.