Wartości ważne dla nas – Bezpieczeństwo

W ramach realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego, uczniowie klasy V poznają wartości ważne dla nas. 19 października 2020 roku na godzinie wychowawczej zajęliśmy się „bezpieczeństwem”. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady związane z procedurami zapobiegania pandemii – Covid19. Obejrzeli film instruktażowy o zachowaniu higieny, tak ważnej w zapobieganiu zarażeniu się oraz wymienili główne zasady higieny. W dalszej części lekcji, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, zasady udzielania i wzywania pomocy oraz najważniejsze zasady ruchu drogowego, tak aby bezpiecznie uczęszczać do szkoły i domu. Obawiając się zawieszenia tradycyjnych zajęć i nauczania zdalnego związanego z pozostaniem w domach, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z komputera, a w szczególności z Internetu. Okazało się, że uczniowie pamiętają najważniejsze zasady bezpieczeństwa, a lekcja była tylko formą powtórki prowadzonej głównie przez uczniów – co jako wychowawcę niezmiernie mnie cieszy.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.