Spotkanie świąteczne i podsumowanie „Klasowego kalendarza adwentowego”

W tym roku – inaczej niż zwykle – klasa V miała spotkanie świąteczne online – na platformie MS Teams. Na początku przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W dalszej części opowiadaliśmy o tradycjach obowiązujących w naszych domach związanych z Wigilią oraz Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy V opowiadali jak wyglądają ich tradycje rodzinne, wieczerza wigilijna, potrawy na stole oraz jak przebiega wizyta Mikołaja. Obejrzeliśmy również film o zwyczajach świątecznych w naszym kraju oraz ich pochodzeniu i historii.

W drugiej części naszego spotkania podsumowaliśmy naszą zabawę – „Klasowego kalendarza adwentowego”. Od 1 grudnia uczniowie klasy V otrzymywali codziennie zadanie do wykonania. Zadania były różne – dokarmianie ptaków, wykonanie bałwana, upieczenie pierników, przygotowanie kartki z życzeniami, napisanie listu do św. Mikołaja, zaprezentowanie swojego „zwierzaka”, udekorowanie pokoju lub choinki, nagranie filmu z życzeniami dla klasy, przygotowanie ciasteczka i mleka dla Mikołaja i marchewki dla reniferów i wiele innych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, a na dowód wykonania zadania wysyłali zdjęcia. Na spotkaniu świątecznym wszyscy mogliśmy je obejrzeć, a uczniowie, którzy je wykonali opowiadali o zadaniach. Ta część naszego spotkania przyniosła dużo uśmiechu i radości w tak smutnych pandemicznych czasach.

Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie dużo radości oraz WESOŁYCH ŚWIĄT z wielką nadzieją, że po feriach zobaczymy się w klasie „na żywo”.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.