Wartości ważne dla nas – Miłość

„Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy.”

Dante Alighieri

W ramach realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego, uczniowie klasy V poznają wartości ważne dla nas. W grudniu 2020 roku na godzinie wychowawczej zajęliśmy się „miłością”. Na początku lekcji uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie „czym jest miłość” i jakie są jej przymiotniki. Zadanie okazało się bardzo trudne, ponieważ każdy z nas inaczej rozumie tą wartość i inaczej ją okazuje. Szacunek, tolerancja, przyjaźń, szczerość, serdeczność, troska o drugiego człowieka to wszystko to tylko nieliczne elementy tak ważnej dla nas wartości. Następnie próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak okazać miłość rodzicom?”, aby podziękować za trud w naszym wychowaniu. Uczniowie doskonale wiedzieli co należy robić, aby pokazać mamie i tacie , że ich kochają. Na koniec obejrzeliśmy film „Gdzie rodzi się miłość?”, czyli powstaje w sercu czy mózgu człowieka oraz jak czujemy się pod jej wpływem.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.