Nauka poprzez zabawę

Jak ten czas leci. Pierwszy miesiąc nowego roku za nami, ale atmosfera na zewnątrz jest tak piękna, że wszystko wydaje się być wspanialsze. Wykorzystując piękną pogodę podczas zajęć świetlicowych staramy się każdą wolną chwilę spędzać na świeżym powietrzu na zabawach w śniegu. Dzieci mają z tego ogromną frajdę. Ale czas spędzany na świetlicy to nie tylko świetna zabawa. To również czas na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz zapewnienie prawidłowego rozwoju. Dlatego w minionym tygodniu podczas zajęć nie tylko bawiliśmy się, graliśmy w gry i układaliśmy puzzle i klocki. Wykorzystywaliśmy ten czas na czytanie i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykonywaliśmy prace plastyczne poprzez tworzenie masek karnawałowych i rozmawialiśmy o tym, jakie mamy zainteresowania, jak spędzamy wolny czas i o tym, jak zachowywać się w stosunku do innych z szacunkiem. Przesyłam kilka zdjęć z zajęć plastycznych. Dzieci wykonały naprawdę piękne maski. Widziałam że te zajęcia przyniosły im naprawdę ogromną radość.

 Joanna Żandarska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.