Smerfy są odpowiedzialne – kształtowanie wartości – Odpowiedzialność

Na zajęciach ze Smerfami tym razem omawiamy tematy związane z aktualną pora roku- zimą. Szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań: co oznacza słowo odpowiedzialność, w jaki sposób możemy pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni? Smerfy wpadły na pomysł, że możemy pomagać głodnym ptaszkom zimą.  Po wspólnych zajęciach małe przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też Smerfy zadbały o to, żeby w karmniku umieszczonym na oknie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w naszej małej  ptasiej stołówce. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kosteczkę. Smerfy czują się odpowiedzialne za los naszych skrzydlatych przyjaciół, a nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za okazaną pomoc. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak z ogromnym zaangażowaniem wykonał pracę plastyczną. Wyobraźnia małych Smerfów jest ogromna. Na kartkach pojawiły się śliczne kolorowe ptaszki z pięknymi piórkowymi ogonkami. Dzieci były bardzo dumne ze swoich prac. Kolorowe ptaszki zdobią naszą przedszkolną tablicę.

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.