Dzień Dinozaura w przedszkolu

W piątek 26 lutego grupa Smerfy i Biedroneczki postanowiły fajnie bawić się w Dzień Dinozaura. Dzieci dowiedziały się kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały, czym się żywiły. Staraliśmy się wszyscy razem sobie wyobrazić jak wyglądał największy dinozaur. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały ilustrowaną encyklopedie, starając się odszukać znane im już dinozaury. Mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach. Nasze maluszki z grupy Smerfy zrobiły piękne prace plastyczne, zaś Biedronki poznały zawód archeologa i dzielnie wykonywały misję odnalezienia szczątków dinozaura oraz „zrobili” skamieliny. Tego dnia nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz gier dydaktycznych przy użyciu tablicy multimedialnej, w których wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych : Agnieszka Adamajć, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.