Pasowanie na czytelnika

Dnia 22 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników Filii  Biblioteki  Publicznej. W poczet czytelników biblioteki w Turowie zostało przyjętych 18 uczniów. Celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do częstego korzystania z biblioteki oraz rozwijania umiejętności czytelniczych. Po odczytaniu przez panią „Próśb książek”, pierwszaki uroczyście złożyli i podpisali przyrzeczenie odczytane przez p. bibliotekarkę, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy  dyplom i książkę do samodzielnego przeczytania „Pierwsze ABECADŁO”. Mam nadzieję , że pierwszaki będą często gościć w bibliotece i poznawać przygody swoich ulubionych bohaterów książkowych.

 Wychowawca K. Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.